Spolupráca so ZŠ

Pripravované akcie

Pripravujeme ďalšie športové a spoločenské aktivity, ktoré u detí rozvíjajú obratnosť, rýchlosť, ale aj zodpovednosť a cit. Fotky a oznámenia z akcií budú postupne dopĺňané.

Nepriame ožarovanie je sterilizácia vzduchu UV žiarením ventiláciou vzduchu cez uzavretý germicídny žiarič alebo horizontálne ožarovanie vrchnej vrstvy vzduchu. Použitím uzavretého žiariča núteným prúdením vzduchu cez ožarovaciu komoru germicídneho žiariča dochádza ku kontinuálnej sterilizácii vzduchu celej miestnosti. Materská škola je...

OZ v rámci prevencie pred vírusovými ochoreniami zakúpilo a darovalo 40 ks dávkovačov na tekuté mydlo a 50 litrov tekutého mydla. Hygiena rúk je veľmi dôležitou prevenciou najmä v súčasnom období zvýšeného výskytu chrípkoých ochorení. Dúfam, že aj vďaka dostupnosti mydla v každej učebni sa podarí predísť šíreniu vírusových ochorení.

V rámci zvyšovania čitateľskej gramotnosti darovalo OZ darčekové poukážky Panta Rhei na zakúpenie kníh, ktoré budú tvoriť predmet odmeny. Vždy s radosťou prispejeme na dobrú vec, akou je edukácia detí a zvyšovanie čitateľskej gramotnosti.

Žiaci našej školy koncom mesiaca január v rámci športovej gramotnosti absolvujú lyžiarsky výcvik, Našim lyžiarom prajeme veľa snehu, dobré počasie, nezabudnuteľné zážitky, lyžiarske úspechy a šťastný návrat domov a do školy. K tomuto prianiu prikladáme menší finančný príspevok všetkým triedam.

OZ ZRPŠ vyhlásilo súťaž v zbere druhotných surovín, ktorú sme nazvali RECYCLÁTOR.

OZ ZRPŠ v rámci spolupráce so školou darovalo škole 115 balíkov kancelárskych papierov, ktoré budú využívané na vytváranie učebných pomôcok, kopírovanie učebných textov a ďalších edukačných materiálov, aby žiaci mali prístup aj k najnovším poznatkom a informáciam, ktoré v knihách obsiahnuté nie sú.

V rámci zefektívnenia využitia výkonu interaktívnych tabúľ OZ ZRPŠ zakúpilo 1 ks stolový počítač Dell OptiPlex 7010 MT i5 - ktorý je solídnym pomocníkom do každej kancelárie. O jeho bezproblémový chod sa stará procesor Intel Core i5-3470 s technológiou Intel Turbo Boost Technology 2.0, pamäť RAM 4GB DDR3 (maximálne 16GB) a zdieľaná grafika Intel HD...

OZ ZRPŠ podporuje inovácie vo vzdelávaní detí a tak na základe požiadaviek školy odsúhlasilo zakúpenie dvoch interaktívnych tabúľ vrátane projektorov. Boli zakúpené dve interaktívne tabule zn. Truboard 78 s dataprojektormi Epson EB530, ktoré už boli namontované a sú využívané v edukačnom procese, dúfame, že pomôžu deťom na ceste za kvalitnejším...

Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí svojimi 2%, alebo iným spôsobom prispeli k realizácii výstavby menšieho ihriska a vonkajšej učebne, ktorá sa ešte bude vybavovať stôlmi a lavicami.

Hygiena rúk

03.09.2019

OZ ZRPŠ aj tento rok podporilo budovanie hygienických návykov u detí, najmä hygieny rúk, ako účinnej prevencie pred mnohými infekčnými a prenosnými chorobami.